Viljandisse saadeti sületäitekaupa lõngapalle
Aktsioon osutus üle ootuste populaarseks, käsitööhuvilised koondusid pehmete pallikeste meisterdamiseks eakatekodudes, koolides, käsitööklubides, noortekeskustes ja mujal. „Südamesse läksid saadetised, mille olid teinud näiteks vanaemad koos lastelastega või siis siinsed ukraina noored,“ kommenteeris festivali peakunstnik Triin Amur. Ukrainale avaldasid paljud lõngapallide meisterdajad toetust värvivalikuga, tehes oma pallikesed kollast ja sinust värvi kombineerides. Et sellisel käsitööl on ka teraapiline moment, sellest andsid tunnistust saadetised, mis tulid näiteks Jämejala psühhiaatriahaigla patsientidelt või erivajadustega noortelt.
Festival tänab südamest kõiki, kes aitasid seeläbi kaasa rohelise festivali tegemisele. Kunstitoimkond on hetkel ametis värvilistest pallikestest ja lilledest koosnevate kaunistuse loomisel, tänavune festival tõotab tulla värvikirev ja hubane.
Keskkonnasõbralikkus ja taaskasutus on Viljandi pärimusmuusika festivali korraldamisel väga tähtis. Sarnaselt eelmisele aastale kasutatakse ka tänavu pandinõusid ja sorteeritakse prügi, uuendusena saadakse lastealal elekter päikesepaneelidest ning sealsamas saab päikeseenergiaga ka oma mobiili laadida.
Dekoratsioonide loomisel arvestatakse väärtustava taaskasutuse ja nulljäägilise disainipraktika põhimõtetega. “Kasutame pea ainult jääkmaterjale, suurem osa neist on tulnud ettevõtetelt, kes soovivad oma tootmisjääkidele keskkonnasõbralikumat lahendust leida,” lisas Triin Amur. “Dekoratsioonide valmistamisel arvestame, et kasutusperioodi lõpus oleks loodud elemendid ja materjalid taaskasutavad.“
28.-31. juulini kestva XXIX Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks on „Juured ja ladvad“. Festivalil astub üles 18 välismaist ja enam kui 40 eestimaist muusikut või bändi. Esmakordselt on festivalil eraldi autorilaulude programm, need kontserdid toimuvad reedel ja laupäeval Pauluse kirikus